вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Линијата на МВР192 во мал прекин, вртете на 195

Наместо на линијата 192, вретет на 195 доколку имате потреба од полиција. Линијата ќе биде во прекин до 20 часот.

MVR

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи информира дека поради изведување на градежни работи, во близина на Центарот за известување и командување, денеска е направен прекин на телефонската линија 192.

Линијата повторно би требало да биде оспособена по 20 часот, а до тогаш  граѓаните кои имаат потреба да пријават нешто во полиција да ја користат бесплатната линија на Центарот за управување со кризи – ЦУК и телефонскиот број 195.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести