петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лино Червар збесна: Пешки ќе си одите до дома

Металург го забележа вториот последователен пораз на натпреварите во Лигата на шампионите, пред се поради почетничките грешки кои ги правеа младите ракометари на тимот од Автокоманда во одлучувачките моменти од мечот.

Лино Червар збесна: Ќе си одите пешки до дома !

Лино Червар збесна: Ќе си одите пешки до дома !

Поврзани вести

Гостувањето кај Баја Маре во Романија на крајот заврши со лесно продадена топка на Мраковчиќ во нападот кој можеше да донесе израмнување (21:20), а токму на овој сегмент од играта имаше забелешки Лино Червар уште за време на еден од првите тајм-аути.

Хрватскиот стручњак им замери на своите ракометари кои лесно ги продаваат топките, а посебно на тапет се најдоа младите Филип Кузмановски и Марко Бувиниќ на кого им се закани дека ќе ги прати пешки да си одат до Скопје…

Најчитани вести