четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Лион доби фудбалска лекција од Монако

lion fudbalska lekcija

Поврзани вести

Пет погодоци, три во домашната и два во гостинската мрежа беа постигнати на неделниот дерби натпревар од 29. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу директните ривали за втората позиција на табелата, Олимпик од Лион и Монако.

Без победник, 1:1, заврши првенствената пресмека помеѓу екипите на Монпеље и Бордо.

Резултати: Шкендија – Ренова 0:0, Гостивар – Хоризонт Т. 0:1, Напредок – Еуромилк 1:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести