недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Лисиче денеска без вода

Тетово-вода1

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ инфомрира дека поради дефектот на водоводната мрежа кој настанал синоќа без вода останале дел од жителите на Лисиче.

Дефектот настанал на улицата Ѓорѓи Крапчев меѓу броевите 23 и 25, а без водоснабдување освен корисниците од оваа улица, без вода се и од улицата Тодор Чангов.

Дефектот настанал синоќа во 22:30 часот, а истиот ќе биде саниран во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести