понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Листа на производи кои содржат ГМО!

Monsanto-Rider-2013-HR-933-GMO-Genetically-Modified-foods-Litigation-Public-Policy-Political-Legislation-Bill

Последни вести

Светска еколошка организација објави листа на храна која во својот состав има генетски модифицирани состојки. Меѓу производите се наоѓаат и намирници кои се продавaaт на нашите простори, пишува Србијапресс.

Вака изгледа листата на производи кои во себе содржат генетски модифицирани состојки:

1021-GMO-proizvodi-LAT_A

 

Листата на компании кои произведуваат храна со ГМО состојки објавена од најпознатата светска еколошка организација „Гринпис“можете да ја погледнете овде.

Извор: Srbijapress.org 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести