среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Листа на срам во Хрватска

kariera-rabota1

Поврзани вести

Хрватска ќе објави листа на срам, односно листа на работодавци кои не дале плата на своите вработени три месеци.

Се претпоставува дека во земјата повеќе од 10 илјади фирми не исплатиле плати ниту придонеси во првите четири месеци од оваа година. Повеќето од овие фирми се со еден фиктивен вработен, што најмногу му штети на пензискиот систем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести