четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Литванците ослабнати на Мундобаскетот

42411c6745e7c9567f4ccae3231df40b0

Последни вести

Убедливиот пораз од Хрватска со 94-80 во пријателскиот натпревар, последен пред заминувањето во Шпанија, не е нешто најлошо што можеше да ги снајде Литванците.

Многу полошо за селекторот Јонас Казлаускас звучи веста за повредата на првиот плејмејкер во тимот, Мантас Калниетис.

Кошаркарот на Локомотива нема да биде во состојба да им помогне на соиграчите на Мундобаскетот во Шпанија.

Калниетис незгодно падна на мечот со Хрватска и првите снимки покажаа дека ја повредил клучната коска, па ќе мора да паузира извесен период.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести