четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ливерпул без Џерард ќе брка позитивен резултат на “Сантијаго Бернабе”

Вечерва на програмата во Лигата на шампионите ќе се игра првата половина од мечевите во рамките на четвртото коло.

chl

Поврзани вести

Најинтересен, барем на хартија, ќе биде дуелот помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул, иако според моменталната форма, најверојатно, ова ќе биде само уште една рутинска победа за “кралскиот клуб”. Ливерпул и на “Енфилд Роуд” не успеа да пружи некаков посериозен отпор против Шпанците, па беше поразен со 0:3. За разлика од тој дуел, Ливерпул на ова гостување ќе биде и без услугите на Стивен Џерард и Рахим Стерлинг, што дополнително ги намалува шансите на “црвените”.

За разлика од нив, кај “кралевите” се враќа Герет Бејл, кој заедно со Кристијано Роналдо и Карим Бензема ќе го напднат голот на Ливерпул од самиот почеток на натпреварот.

Покрај овој меч, вечерва се играат уште неколку интересни средби од 4. коло од Лигата на шампионите, а особено возбудлив и неизвесен се очекува да биде дуелот во Русија, помеѓу екипите на Зенит и Баер Леверкузен.

Лига на шампиони
4. коло

Зенит – Баер(Л)
Арсенал – Андерлехт
Базел – Лудогорец
Бенфика – Монако
Борусија(Д) – Галатасарај
Јувентус – Олимијакос
Малме – Атлетико(М)
Реал Мадрид – Ливерпул

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести