четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ливерпул да изброи 22 милиони евра за Морено

LIVERPUL DA IZBROI

Поврзани вести

Вицешампионот на Англија, тимот на Ливерпул и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на офанзивниот лев бек од редовите на шпанскиот прволигаш Севилја, Алберо Морено.

Фудбалските медиуми на Островот потврдија дека дваа клуба веќе седнале на преговарачката маса, но никако не можат да се договорат околу обештетувањето кое англискиот премиерлигаш треба да го плати за 21-годишниот репрезентативец на Шпанија.

Првата официјална понуда на „црвените” од „Енфилд” од 17 милиони евра е одбиена со образложение дека офанзивниот лев бек ќе добие дозвола за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок само доколку новата понуда на Ливерпул не биде помала од 22 милиони евра.

Фудбалерот на Севилја најверојатно ќе потпише 4-годишен договор со англискиот клуб, а итаквиот договор му гарантира годишна заработувачка од 3 милиони фунти.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести