понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ливерпул дополнително се засили

mankillo

Поврзани вести

Хавиер Манкиљо Гаитан,  десниот бек на Атлетико Мадрид,  ќе биде нов фудбалер на англискиот Ливерпул.

По пишувањата на шпанските и англиските медиуми дека Ливерпул и Атлетико Мадрид веќе постигнаа договор, потврда на информацијата следи и преку пристигнувањето на Манкиљо во Ливерпул каде ги минал медицинските тестови.

Откако вчера во една болница во Ливерпул ги минал медицинските тестови се очекува наредниве денови официјално да биде претставен на „Енфилд“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести