понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ливерпул го преслуша и Тотенхем

liverpul preslusa

Поврзани вести

Голем број на погодоци, вкупно осум, беа постигнати на последните два натпревара од 32. коло во англиската Премиер лига.

Вториот фаворит за шампионската титула, тимот на Ливерпул не дозволи никакво изненадување на „Енфилд” и многу полесно од очекуваното со 4:0 го торпедираше тимот на Тотенхем.

Помалку трофејниот клуб од Ливерпул, Евертон ја оправда фаворитската улога и сосема заслужено со 3:1 славеше во дуелот против фенерџијата на првенствената табела, тимот на Фулам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести