сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ливерпул и Свонси одиграа 7+

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-SWANSEA

Поврзани вести

Најинтересниот неделен натпревар од 27. коло во англиската Премиер лига, дуелот на „Енфилд” помеѓу екипите на Ливерпул и Свонси заврши со минимален но злато вреден триумф на “црвените” од 4:3.

Најзаслужен за освоените три бода е репрезентативецот на Англија, Џордан Хендерсон кој двапати се запиша во листата на стрелци.

Само еден погодок, што заврши во гостинската мрежа, беше постигнат на првенствената пресметка меѓу екипите на Норвич и Тотенхем, а минимална победа од 1:0, со погодок кој беше постигнат во 93 минута и кој беше дело на францускиот интернационалец Лорик Рами, забележа тимот на Њукасл во првенствената пресметка против гостинската екипа на Астон Вила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести