сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ливерпул ќе изброи 38 мил. фунти за Рос Баркли

liverpul za barkli

Поврзани вести

Освен со шампионската титула, фудбалскиот клуб Ливерпул сака да го шокира фудбалскиот свет и со сензационалниот трансфер на репрезентативецот на Англија и стандарден првотимец во дресот на лутиот градски ривал Евертон, Рос Баркли.

Фудбалските медиуми на Островот пред неколку часа ја пласираа сензационалната информација дека челниците на Ливерпул ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на младиот играч за врска.

Челниците на актуелниот лидер во англиската Премиер лига се подготвени да одвојат околу 38 мил. фунти за услугите на репрезентативецот на Англија кој подолг временски период важи за најголема желба на раководните лица на Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести