петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Ливерпул ќе потроши 25 милиони фунти за Родриго

????????????????????????????

Поврзани вести

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Брендон Роџерс веќе почна со сотавување на списокот со фудбалери кои би требало да се преселат на „Енфилд” за време на летниот преоден рок.

Прв на списокот со потенцијални засилувања е напаѓачот на португалскиот гигант Бенфика,Родриго.

Англиските медиуми се убедени дека раководните лица на Ливерпул, веднаш на стартот летниот преоден рок ќе испратат официјална понуда за 23-годишниот напаѓач и истата нема да биде помала од 25 милиони фунти.

Родриго сезонава има постигнато 10 погодоци, а во листата на стрелци се запиша и на првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Европа, каде за противник го имаше голманот на Тотенхем, Хуго Лорис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести