четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ливерпул на нозе, Мата дебитира на Олд Трафорд

liverpul na noze mata debitira

Поврзани вести

Денеска ќе се одиграат првите шест натпревари од вонредното 22. коло во англиската Премиер лига. Убедливо најголемо внимание ќе привлече градската пресметка на “Енфилд” помеѓу вечните ривали Ливерпул и Евертон.

Ништо помалку интересен нема да биде дуелот на ‘Олд Трафорд”, помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Кардиф, а истиот е во центарот на фудбалското внимание поради официјално деби на најскапата аквизиција во клупската историја на “црвените ѓаволи”, шпанскиот интернационалец Хуан Мата.
Актуелниот лидер на табелата, тимот на Арсенал има обврска да забележи позитивен резултат на незгодното гостување во Саутемптон.

Денеска на програмата: Манчестер Ј. – Кардиф, Норвич – Њукасл, Саутемптон – Арсенал, Свонси – Фулам, Кристал Палас – Хал, Ливерпул – Евертон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести