петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Ливерпул нема да прифати ниту една понуда за напаѓачкото трио

liverpul za napagacko trio

Последни вести

Сопственикот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Џон В Хенри потврди дека за време на летниот преоден рок нема да прифати ниту една понуда доколку истата биде наменета за Луис Суарез, Даниел Стариџ или Рихам Стерлинг.

“За среќа, Ливерпул на располагање ги има услугите на Суарез, Стирлинг и Стариџ. Станува збор за многу добри напаѓачи, за многу млади напаѓачи. Јас сум убеден дека ова трио уште многу години ќе го носи дресот на Ливерпул. Сакам уште сега да ги информирам сите заинтересирани клубови дека Ливерпул нема да прифати ниту една понуда за новните услуги доколку истата е испратена за време на летниот преоден рок”, изјави сопственикот на “црвените”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести