четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ливерпул одвои 31 мил. евра за Лалана

LIVERPUL ZA LALANA

Последни вести

Големиот ривал од англиската Премиер лига, тимот на Ливерпул, излезе како победник во трката по потписот на новопечениот репрезентативец на Англија и стандарден првотимец во дресот на Саутемптон, Адам Лалана.

Фудбалските медиуми на Островот потврдија дека двата клуба пред неколку часа постигнале договор околу веќе најавената преселба на Лалана на “Енфилд”, од продажбата на младиот играч за врска, челниците на Саутемптон очекуваат заработувачка од најмалку 31 мил. евра.

Освен “црвените”, кои успеаа во намерата да ги осигураат неговите услуги, голем интерес за сега веќе поранешниот фудбалер на Саутемптон, покажаа и раководните лица на Челзи, Арсенал и Тотенхем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести