сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ливерпул се прошета на Олд Трафорд

liverpul se proseta

Поврзани вести

Најголемиот ривал, тимот на Ливерпул е последниот кој може да се пофали дека го има понижено и тоа на “Олд Трафорд”, најголемото разочарување во актуелната сезона од англиската Премиер лига, екипата на Манчестер Јунајтед.

Неделниот дерби натпревар помеѓу лутите ривали заврши со убедлив триумф на “црвените” од 3:0, кои упатија дури три удари од белата точка, но капитенот, Стивен Џерард го реализираше првиот и вториот удар.

Последниот погодок на натпреварот беше дело на уругвајскиот интернационалец Луис Суарез, а црвен картон во финишот од натпреварот заработи српскиот интернационалец, Немања Видиќ.

Вториот дерби натпревар од 30. коло во англиската Премиер лига, градската пресметка помеѓу лутите ривали, Тотенхем и Арсенал, заврши со минимален триумф на “топчиите”, а единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 2 минута беше дело на чешкиот интернационалев, Томас Росицки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести