недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Љубчо Георгиевски има ново хоби- пишување на соопштенија

Ljubco-Georgievski

Последни вести

Сите во животот имаат хоби со кое го исполнуваат слободното време, дел од луѓето спортуваат најразлични спортови, некои собираат маркици, играат игри на компјутер, додека хоби со кое Љубо Георгиевски го поминува своето слободно време во недостиг на внимание е пишување на партиски соопштенија, пишува порталот Денешен.мк.

Помеѓу белосветските атрактивни патувања во Сибир, Јапонија, Дубаи и на други атрактивни локации ширму светот, како и градењето на барок хотели едно од омилените хобија на Љубчо Георгиевски е пишувањето на партиски соопштенија, велат високи партиски извори од ВМРО-НП, пренесува Денешен.мк.

-Соопштенијата кои Љубчо Ѓеоргиевски ги пишува се по слободен избор и често предизвикуваат насмевки и смеење кај јавноста. Очигледно лидерот на ВМРО-НП има премногу слободно време, останува да видиме дали кога ќе се зафати со изградба на новиот хотел ќе има доволно време да пишува соопштенија до јавноста, пишува порталот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести