Магазин

Љубовен хороскоп за 2016-тата година

Љубовен хороскоп за 2016-тата година

Прочитајте како ви се наклонети ѕвездите во 2016 година, кога станува збор за љубовта …

Овен

Ако сте сингл: Вие сте многу фокусирани и насочени кон постигнување на целите. Ако имате симпатии за некоја личност, постојат големи шанси вашиот однос да се развие во врска.

Ако сте во врска: Ова дефинитивно ќе биде ваша година. Вие сте толку независни што вам не ви треба некој – но сега, кога ја најдовте таа посебна личност, ова ќе биде една од најдобрите години досега.

Бик

Ако сте сингл: Потребна ви е конзистентност и не може да толерирате непредвидливи луѓе. Во потрага сте по некој што држи до својот збор. А ако запознаете некој посебен, вие нема да сакате веднаш да влетате во врска. Претпазливост е вашето средно име, а вие сакате да бидете 100 проценти сигурни дека тоа чувствата ќе ви бидат возвратени.

Ако сте во врска: Вашата тврдоглавост понекогаш може да ве доведе во неволја. Инсистирањето на тоа дека вие сте секогаш во право, може да доведе до кавги, па затоа направете напор следната година да посветите поголемо внимание на ставовите на вашиот партнер.

Близнаци

Ако сте сингл: Додека другите не можат да го тргант погледот од вашата симпатија, вие нема да имате проблем да останете со студена глава. Но, во 2016 година, немојте да го игнорирате импулсот за разговор со вашиот симпатија. Верувајте им на вашите инстинкти и можеби наскоро ќе го имате првиот заеднички состанок.

Ако сте во врска: Новата Година кај вас ќе ги разбуди конфликтните чувства. Дали се уште сакате да бидете во врска или би сакале да бидете соло. Размислете дали вашиот партнер сеуште ве возбудува и изненадува, ако не, тогаш можеби тој не е вистинската личност за вас.

Рак

Ако сте сингл:…