Магазин

Љубовната филозофија на секој хороскопски знак

Љубовната филозофија на секој хороскопски знак

Ако верувате дека се е запишано во ѕвездите, погледнете тго астролошкиот приказ на 12-те хороскопски знаци и дознајте како се однесуваат кога се вљубени и кои методи на заведување ги применуваат.

Овен

Тој: Како роден осовојувач, не заобиколува многу а очите му светнуваат веднаш штом ќе забележи потенцијален „плен“. Не бира ниту место, ниту време, затоа што е премногу нетрпелив, па тргнува во напад во истиот миг штом ќе ве забележи. Директен е, шармантен, а ќе ве засмева со вицови и детали од сопствената биографија, се додека не прифатите повторно (уште истата вечер) да се видите со него.

Таа: Исто така е директна и секогаш е подготвена да го заведе и да го освои оној што ќе и падне во очи. Ќе го фати за краватата (ако ја носи) или за брадата, нежно ќе го привлече и ќе му каже со најшармантната насмевка во светот: „Ти си мој!“. ако додворувачот и’ се допаѓа, ќе го пушти малку да „се пржи на тивок оган“, а потоа ќе му дозволи да ја освои. Доколку сте и’ здодевни, тоа недвосмислено ќе ви го даде до знаење, така што со неа секогаш ќе бидете на чисто.

Бик

Тој: Просто обожава да ве мерка, да ве заведува, да ви се додворува и така да ве освојува – полека. Задолжително ќе ве однесе на ручек или во неговиот омилен ресторан каде сите го познаваат, ќе ги избере најквалитетните специјалитети и најдобрата сорта вино, а цело време нема да го трга погледот од вас, па на крај ќе му „јадете од рака“. Околу вашата маса ќе ги собере музичарите што ќе свират и ќе ги пеат вашите песни, а од продавачите на цвеќе ќе ги купи сите ружи, само за вас.

Таа: Бира кому ќе му дозволи да се труди за неа, да ја зваеде и да ја освои. Неговиот изглед, шарм, став, однесување и џентлменските манири нема да ја остават рамнодушна, но затоа на оној што и додева ќе знае така да му покаже каде му е местото, што и самата ќе се зачуди. За да и’ се допаднете, треба да имате исто толку самодоверба, колку што имате и пари, а притоа и да знаете како да ја заведете – со поглед и со допир.

Близнаци

Тој: Неодоливо забавен, шармантен и толку информиран за се, што ќе ви дојде да го земете за рака, да го однесете дома и да го претставите пред семејството за и нив да ги воодушеви, како што тоа го направил со вас. И додека вие го доживувате како занимливо домашно милениче, тој веќе завршил работа во својата ноншалантна заводничка дејност: додека вие насмеани ја читате пораката на вашиот мобилен телефон, веќе сте во неговата прегратка.

Таа: Изгледа како девојче, а често и така се однесува кога сака да ве заведе и да ве освои. Како камалеон го прилагодува сопственото однесување, облеката, па дури и ставовите на вашите или приближно на оние што вам ви се допаѓаат. Флертот е составен дел на нејзиниот карактер, иако бро губи интерес кога ќе забележи дека сте „загризале“. Ако постојано и’ бегате, жената Близнак ќе трча по вас.

Рак

Тој: Ракот им се допаѓа и на вашата мајка и баба (а за другарките и сестрите да не говориме), а низ вас струи прекрасно чувство кога само ќе ве погледне со неговите очи на верно куче што ќе ви се радува секој пат кога ќе ве види. Навистина, ќе се изнаслушате приказни за неговото детство, за бабите и за дедовците, за тетките и за колачите, што нема да му пречи, додека ги раскажува, занесено да зјапа во вашето деколте. И кога со друштвото ќе наздравува во кафаната, бидете сигурни дека и тогаш размислува за вас.

Таа: Знае како со секој маж, може да заведе и да освои кого ќе посака, само ако сака. Таа е женствена и грижлива, предизвикувачка и полна со разбирање во исто време, а ќе се потруди да уживате во погледот на неа колку што ќе уживате додека се ситите со тортата и колачите што таа ги подготвила само за вас. Кога ќе ви раскажува за децата на нејзината сестра и за нивните игри, ќе сфатите дека таа е вистинската жена за вас.

Лав

Тој: Лавот ќе се потруди да ве воодушеви уште на првата средба со приказните за неговите успеси на училишните натпревари, на спортскиот терен и со воодушевувањето што го предизвикува кај децата во соседството. Ако случајно го прашате што е во хороскоп, бидете сигурни дека ќе ви одговори: Зарем не се гледа!? Џентлменските манири и чувството дека сите погледи се свртени кон вас кога сте со него, ќе направат покрај Лавот да се почувствувате како да сте на врвот на светот.

Таа: Плени со нејзината атрактивна појава, позата и ставот во кој ќе препознаете помалку глума и блеф, а неодоливо ќе ви се допадне до таа мерка што задивени ќе го слушате дури и тропкањето на нејзиниот накит. Сеедно дали ја собрала косата или ја пуштила слободно да и паѓа на рамењата, таа ја држи главата како на неа да има круна. И тоа со леснотија како тоа нешто да е сосема природно. Иако ужива во воздишките на додворувачите и обожавателите, ќе ви дозволи да ја освоите само ако таа процени дека сте вредни за нејзиното внимание.

Девица

Тој: Девицата уште на првата средба ќе се потруди да ве воодушеви со познавањето на поголемиот број теми од областа на науката, стопанството, економијата, автомобилизмот, градежништвото, но и со практични детали од секојдневниот живот. Ќе ви објасни дека е нешто најнормално на светот и дека коцката мраз што случајно ја допирал додека ви ја ставал во чашата неможе да биде извор на зарази поради ниската температура. Внимателно ќе ве слуша додека кукате поради малата плата, големиот обем на работа и неразбирањето од страна на шефот, па така брзо ќе сфатите дека верната Девица секогаш ќе биде тука кога ви е потребна.

Таа: Слатка е, зборлеста, помалку воздржана што ја прави интригантна за спротивниот пол, често манекенски градена, па лесно ги заведува и ги освојува мажите кај кои се раѓа желба да ја зачуваат само за себе си. Знае долго и внимателно да ве слуша додека и говорите за било што, а особено е чувствителна на туѓата мака и проблемите, па со неа секогаш ќе имате раме за плачење.

За другите хороскопски знаци повеќе на следната страница…