Магазин

Љубовни парови според хороскопските знаци

Љубовни парови според хороскопските знаци

Ако сакате да го одберете идеалниот партнер за вас тогаш посоветувајте се со ѕвездите. Според астрологијата, некои хороскопски знаци одлично си одговараат, други пак воопшто не можат ни да се замислат во љубовна врска.

Ако сакате да имате солидна врска, тогаш потрудете да најдете партнер со кој си одговарате во хороскоп.

Девиците најмногу си одговараат со: скорпија, јарец, бик, рак.

Овните најмногу си одговараат со: стрелец, лав, водолија, близнаци

Близнаците најмногу си одговараат со: овен, лав, вага, водолија.

Лавот најмногу си одговара со: вага, стрелец, овен, близнаци.

Бикот најмногу си одговараат со: девица, јарец, рак, риби

Ракот најмногу си одговара со: девица, скорпија, риби и бик.

Вагата најмногу си одговара со: водолија, близнаци, стрелец, лав.

Скорпиите најмногу си одговараат со: јарец, риби, рак и девица.

Стрелците најмногу си одговараат со: лав, вага,овен,водолија

Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија.

Водолиите најмногу си одговараат со: овен, близнаци, вага, стрелец.

Риба најмногу си одговара со:јарец,скорпии,рак и бик