петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Љубовни парови според хороскопските знаци

Откријте дали Вашиот партнер ви одговара?

horoskop

Поврзани вести

Ако сакате да го одберете идеалниот партнер за вас тогаш посоветувајте се со ѕвездите. Според астрологијата, некои хороскопски знаци одлично си одговараат, други пак воопшто не можат ни да се замислат во љубовна врска.

Ако сакате да имате солидна врска, тогаш потрудете да најдете партнер со кој си одговарате во хороскоп.

Девиците најмногу си одговараат со: скорпија, јарец, бик, рак.

Овните најмногу си одговараат со: стрелец, лав, водолија, близнаци

Близнаците најмногу си одговараат со: овен, лав, вага, водолија.

Лавот најмногу си одговара со: вага, стрелец, овен, близнаци.

Бикот најмногу си одговараат со: девица, јарец, рак, риби

Ракот најмногу си одговара со: девица, скорпија, риби и бик.

Вагата најмногу си одговара со: водолија, близнаци, стрелец, лав.

Скорпиите најмногу си одговараат со: јарец, риби, рак и девица.

Стрелците најмногу си одговараат со: лав, вага,овен,водолија

Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија.

Водолиите најмногу си одговараат со: овен, близнаци, вага, стрелец.

Риба најмногу си одговара со:јарец,скорпии,рак и бик

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести