понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Љубовни совети за да си пронајдете соодветен партнер

Различни луѓе имаат различни искуства, па не е лесно да се потпрете на некој совет.Но постојат некои универзални правила кои важат засекогаш, кај сите и во секоја прилика.

love

Поврзани вести

Да се најде некој кој ќе ве сака и кого ќе сакате не е лесно ниту едноставно. Различни луѓе имаат различни искуства, па не е лесно да се потпрете на некој совет.Но постојат некои универзални правила кои важат засекогаш, кај сите и  во секоја прилика.

Не суди по книгата според корицата

Да, првиот впечаток е важен, но сепак треба да му дадете шанса. Многу луѓе се исплашени и кога че ги запознаете изгледаат дека се студени. Но тоа е само маска, со текот на времето сфаќате дека се супер.

Вашите пријатели не знаат кој е најдобар за вас

Секако дека пријателите ви го посакуваат најдоброто, но понекогаш не се во право. Сослушајте што мислат, но одлуката донесете ја сами.Сепак, вие ја знаете таа личност подобро од нив и вашите чувства и размислувања се многу важни.

Ако е премногу добро за да биде вистинито, тогаш веројатно е

Ако сте запознале двојка која изгледа совршено во секој поглед, можеби изгледа идеално. Слушнете го тоа чувство.Не мора да избегате веднаш, но држете ги очите отворени и потсетете се дега таа личност сепак не ја познавате добро.

Имате критериуми, но бидете реални

Критериумите се нормална работа и добро е да ги имате, но бидете реални. Не дозволувајте да изгубите квалитетна личност само затоа што не се вклопила во рамките на вашите посакувани карактеристики. Дајте шанса, не можете да изгубите ништо, само да добиете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести