сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Љутков даде оставка од позицијата уметнички директор на Драмски

Поради лични причини, Љутков даде оставка во Драмски.

zoran-ljutkov

Поврзани вести

Познатиот актер, Зоран Љутов, вчера дал оставка од функцијата уметнички директор на Драмскиот театар во Скопје.

Љутков во последните три години беше прв соработник на директорите на Драмски, на Бранко Ѓорчев и на актуелниот – Роберт Вељановски.

Оставката, како што пренесува Дневник, е од лични причини. Љутков работеше во Драмскиот театар уште од 2006 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести