среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Локализирани пожарите кај Маврови Анови

pozar

Поврзани вести

Двата пожари во кои синоќа изгореа десет хектари ниско и високостеблеста шума во близина на Маврови Анови, денеска се ставени под контрола. Полицијата дополнително ќе изврши увид за утврдување на причините и штетата од пожарите.

Два далеководи кои минуваат во близина на опожарените површини, превентивно синоќа биле исклучени, но, од утрово повторно се под напон.

Екипите на Националниот парк „Маврово” и пожарникарите речиси четири часа ги гаснеле пожарите кои избувнале вчера, околу 19  часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести