вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Локални избори во Црна Гора

Главната политичка борба се води за главниот град, а главни конкуренти се коалицијата околу Демократската партија на социјалистите, Демократскиот фронт, Социјалистичката народна партија и коалицијата на Социјалдемократската партија и Позитивна Црна Гора.

crna-gora-izbori-rojters

Поврзани вести

Во Црна Гора денеска се одржуваат локални избори во 12 градови, меѓу кои и Подгорица, пренесува МИА.

Главната политичка борба се води за главниот град, а главни конкуренти се коалицијата околу Демократската партија на социјалистите, Демократскиот фронт, Социјалистичката народна партија и коалицијата на Социјалдемократската партија и Позитивна Црна Гора.

Досегашната кампања беше со исклучително остра реторика, бидјеќи според аналитичарите од резултатите на претстојните избори ќе зависи и идната политичка мапа на Црна Гора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести