среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Локалните избори во Грција ќе се одржат во мај 2014 година

grcijaizbori

Поврзани вести

Локалните избори во Грција ќе се одржат на 18 и 25 мај 2014 година., изјави грчкиот министер за внатрешни работи Јанис Михелакис.

Министерот истакна дека нема да има промени во изборниот закон, и оти изборите ќе се одржат согласно сегашниот изборен систем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести