сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Лондон со финансиска помош за Украина

velika britanija zname

Поврзани вести

Велика Британија, заедно со други западни земји, е подготвена да го финансира давањето помош за Украина, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Ова го истакнал британскиот министер за финансии Џорџ Озборн, кој сепак не е го споменал износот што земјите се подготвени да го одвојат.

„Најважно во моментов е да се обнови политичката стабилност и редот во Киев и другите градови“, рекол уште Озборн на седницата на министрите за финансии од Г-20 во Сиднеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести