недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Лоренс Е. Стриклин денеска во Македонија

strickling_750x900

Поврзани вести

Денеска во посета на Македонија е заменик секретарот за комуникации и информации на Mинистерството за трговија на САД, Лоренс Е. Стриклин.

Како што најави Министерството за информатичко општество и администрација Стриклинг, во тек на посетата, ќе има средба со министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, и со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести