вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Лоша ноќ за лидерите во Источната Конференција во НБА

Kevin Love, Samuel Dalembert

Поврзани вести

Лидерот во Источната Конференција во НБА лига, тимот на Индијана претрпе пораз на гостувањето кај Њујорк со 92:86, додека второпласираниот тим Мајами го претрпе 20-от пораз сезонава, овој пат на гостувањето кај Бостон со 101:96.

Резултати: Филаделфија – Чикаго 94:102, Бруклин- Шарлот 104:99, Мемфис-Јута 96:86, Њу Орлеанс – Торонто 100:107, Далас-Минесота 122:123, Денвер – Детроит 118:109, Феникс- Орландо 109:93, Л.А Лејкерс- Сан Антонио 109:125

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести