среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Лотарија со Василичарска коло на 12-ти јануари

1509903_569845973117207_3375136015091612188_n

Последни вести

Од денеска, започнува уплатата за празничното Василичарско коло на играта Бинго Бум. Извлекувањето на ова празнично коло ќе се емитува на O 12ти јануари 2015.

Уплатата за празничното коло на Бинго Бум ќе се реализира на сите среќни места на Државна лотарија на Македонија, како и на новите среќни места во трговските центри Скопје Сити Мол и Рамстор.

Најновото среќно место на Државна лотарија на Македонија може да го најдете во трговскиот центар Рамстор во Скопје, на приземјето, веднаш наспроти супермакертот Рамстор.

Воедно ве потсетуваме, дека имате уште два дена за учество во новогодишното издание на играта на среќа НОВОЛОТО7/34 со гарантирана премија- 7ка во износ од 200.000 евра. Ова празнично коло на НОВОЛОТО ќе се реализира на телевизија Сител на 31.декември 2014 од 20 часот со прекрасната Марјана

Најчитани вести