среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ловџија си го застрела синот

lovlovecpuska1a

Последни вести

Шеесет и девет годишниот Миле И. од демирхисарското село Мренога утринава со ловџиска пушка го погодил синот и младо момче.

Инцидентот се случил во атарот на селото, околу 2:30 утрово, додека Миле, неговиот син Добре (40) и Александар В. (21), вршеле криволовство.

Миле со истрел од пушката ги погодил Добре и Александар, кој починал на лице место.

Синот со тешки повреди по укажаната помош во Здравствен дом „Демир Хисар“ е пренесен кон скопските клиники.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести