Македонија,Крими хроника

Ловџија си го застрела синот

Ловџија си го застрела синот

Шеесет и девет годишниот Миле И. од демирхисарското село Мренога утринава со ловџиска пушка го погодил синот и младо момче.

Инцидентот се случил во атарот на селото, околу 2:30 утрово, додека Миле, неговиот син Добре (40) и Александар В. (21), вршеле криволовство.

Миле со истрел од пушката ги погодил Добре и Александар, кој починал на лице место.

Синот со тешки повреди по укажаната помош во Здравствен дом „Демир Хисар“ е пренесен кон скопските клиники.