понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ловрен: Не бевме сконцентрирани во прекините

l

Последни вести

Видно разочаран поради срамната елиминација, централниот дефанзивец на Хрватска, Дејан Ловрен, по натпреварот против Мексико изјави дека вината за поразот може да се побара во падот на концентрацијата при прекините во второто полувреме.

“Не можам да кажам што е причината за тешкиот пораз. Не бевме сконцентрирани во прекините, примивме евтини погодици. Игравме многу добро во првото полувреме. Средината на теренот на дршевме под контрола. Исто беше и во првите 15 минути од вториот дел. После тоа ни падна концентрацијата а голот предоцна го дадовме”, изјави централниот дефанзивец на англискиот премиерлигаш Саутемптон.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести