сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Ловрен нов дефанзивен столб на Олд Трафорд

Централната дефанзивна позиција во редовите на Манчестер Јунајтед во следните пет сезони ќе биде во сопственост на хрватскиот интернационалец од редовите на Саутемптон, Дејан Ловрен.

lovren

Поврзани вести

Англиските  медиуми се убедени дека раководните лица на Манчестер Јунајтед веќе ја завршиле потрагата по новиот централен дефанзивец кој ќе биде ангажиран како замена за српскиот интернационалец Немања Видиќ кој пак во новата клупска сезона ќе го носи дресот на италијанскиот калчо гигант Интер.
Централната дефанзивна позиција во редовите на Манчестер Јунајтед во следните пет сезони ќе биде во сопственост на хрватскиот интернационалец од редовите на Саутемптон, Дејан Ловрен.
Англиските медиуми открија дека преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а од продажбата на 24-годишниот дефанзивец, раководните лица на Саутемптон очекуваат заработувачка од најмалку 20 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести