Спорт

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.

ЛШ: Ливерпул ја пречекува Севиља, Тотенхем домаѓин на Борусија Д.
Во фудбалската Лига на шампиони вечерва ќе се играат нови осум средби од 1.коло во групната фаза.

Актуелниот шампион Реал пред својата публика е апсолутен фаворит во мечот против АПОЕЛ.

Двојки за денешните средби во Лигата на шампионите:

Е група: Марибор – Спартак Москва и Ливерпул – Севиља

Ф група: Шахтјор Донецк – Наполи и Феенорд – Манчестер Сити

Г група: Лајпциг – Монако и Порто – Бешикташ

Х група: Тотенхем – Борусија Дортмунд и Реал Мадрид – АПОЕЛ Никозија.