сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Луадруп доби клоца, Монк нов менаџер на Свонси

laudrup kloca

Последни вести

Претседателот на англискиот премиерлигаш Свонси, Ху Џенкинс, ја потврди пласираната информација од англиските медиуми дека клубот порано од предвиденото ја има прекинато соработката со искусниот дански стручњак, Михаел Лаудруп.

“Моравме да донесеме таква одлука. Ваквата одлука е за доброто на Свонси и за доброто на нашите најверни фанови. За прв пат, во изминатите 10 години, клубот мораше на ваков начин да ја прекине соработката со данскиот стручњак. Не гледам ништо споно во ваквиот прекин на соработката. Пред некој ден имав состанок со нашиот менаџер и двајцата свативме дека клубот нема да биде во состојба да го исполни тоа што беше договорено на стартот од актуелната сезона. Ни стана јасно дека во преостанатите 14. кола нема да бидеме во состојба да ја исполниме зацртаната цел од почетокот на сезоната”, изјави Ху.

Првиот човек на англискиот премиерлигаш потврди дека во жешкото менаџерско столче ќе седне искусниот дефанзивец Гари Монк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести