понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Луганск две недели без струја и вода

4139675690f047f6afcc6ffffa761c73_201405172306122_max

Поврзани вести

Веќе две недели украинскиот град Луганс е без струја и вода, а во прекин е и телекомуникациската мрежа.

Според локалните власти, во продавниците се уште има леб и најпотребните животни намирници, но снабдувањето со храна, лекови и течно гориво за градот е прекинато.

Веќе неколку месеци во Луганск не се исплатени плати, пензии и социјална помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести