вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Луѓето полуделе на 80 години, богати сопружници краделе во цркви

На полицијата изјавиле дека им се допаѓа чувството на возбуда во текот на кражбата.

lucern

Поврзани вести

Богата и стара швајцарска двојка е уапсена поради што краделе пари од кутии во цркви поставени за прилог, соопшти полицијата.

Како што наведува АФП, брачната двојка украле пари повеќе пати од црквите во Луцерн и тоа од „забава“.

На полицијата изјавиле дека им се допаѓа чувството на возбуда во текот на кражбата.

Сопругот чувал стража додека сопругата крадела, а со кражбите започнале минатиот номеври и украле стотини швајцарски франци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести