среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Луис Суарез ќе гризе во Барселона

SUAREZ KE GRIZE VO BARSELONA

Последни вести

Најпознатите фудбалски медиуми на Островот се убедени дека каталонскиот гигант Барселона ќе излези како победник во трката по потписот на контроверзниот репрезентативец на Уругвај, Луис Суарез.

Како што објави „Дејли Мејл“ каталонскиот тим постигнал договор со Луис Суарез за личните услови на фудбалерот, а останува уште Барселона и Ливерпул да се договорат за висината на обештетувањето.

Шпанскиот гигант веќе има подготвено две понуди за брзоногиот напаѓач. Првата е само парична и нема да биде помала од 80 мил. фунти, а во втората понуда, која нема да биде помала од 50 мил. фунти, ќе бидат вметнати и услугите на чилеанскиот интернационалец, Алексис Санчез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести