петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Луиз демантира дека е несреќен на Стемфорд Бриџ

luiz demantira

Поврзани вести

Бразилскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Давид Луиз, експресно ја демантираше последната пласирана шпекулација од англиските медиуми дека е незадоволен од новата позиција и дека ќе побара промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

„Сакам и понатаму да го носам дресот на Челзи, сакам да играм за Челзи. Не е важно на која позиција играм, не е важно дали сум играч за врска или централен дефанзивец. Јас сум пресреќен што добив шанса да играм за еден толку голем клуб каков што е Челзи”, изјави репрезентативецот на Бразил.

Во изминатите неколку месеци актуелна беше приказната дека челниците на каталонскиот гигант Барселона се подготвени да одвојат околу 35 милиони евра за услугите на Давид Луиз.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести