недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Луиз: Не чека едно вистинско класико со Германија

LUIZ VISTINSKO KLASIKO GERMANIJA

Поврзани вести

Стрелецот на најубавиот погодок во вториот 1/4 финален дуел помеѓу реппрезентациите на Бразил и Колумбија, централниот дефанзивец Давид Луиз, по натпреварот изјави дека избраниците на Хозе Пекерман ќе избориле пласман во полуфиналната рунда доколку не налетале на неговата селекција.

„Беше тоа одличен натпревар. Колумбија одигра одлично на целиот турнир, и веројатно ќе играа во полуфиналето да не налетаа на Бразил. Но, ние имавме зацртана цела и бевме одлично во секој момент и од секој аспект на дуелот. Во полуфиналето не чека едно вистинско класико со Германија. Ќе биде тежок натпревар за нас, но мора да продолжиме во полн ритам, затоа што наша нова цел е финалето“, изјави најновата аквизиција на најбогатиот клуб во француската Прва лига, тимот на ПСЖ кој одвои околу 49 мил. евра за неговите услуги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести