среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лука Бојовиќ продолжува со продажбата на дрога во Белград

luka bojovic

Поврзани вести

Водачот на новиот Земунски клан, Лука Бојовиќ, продолжува да раководи со продажбата на дрога во Белград од затворот во Шпанија, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Според изданието на Бојовиќ му помагаат петмина соработници. Во неговата белградска наркомрежа има стотици ситни дилери кои дистрибуираат дрога по улиците.

Александар Обрадовиќ, во чиј стан во понеделникот полицијата откри еден килограм кокаин е еден од клучните соработници на групата на Бојовиќ, наведува весникот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести