петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Лукаку, Хернандез, Соладо и Реми дел од списокот на Симеоне

lukaku hernadez soldado

Поврзани вести

Контроверзниот тренер на актуелниот лидер во шпанската Примера дивизион, тимот на Атлетико (М), Диего Симеоне веќе го состави списокот со напаѓачи на кои ќе им биде испратена официјална понуда за време на летниот преоден рок доколку клубот предвреме ја прекине соработката со најдобриот фудбалер во актуелната сезона, Диего Коста.

Атлетико (М) треба да заработи околу 40 мил. евра од продажбата на новопечениот репрезентативец на Шпанија, а заработените пари ќе бидат искористени за ангажирање на најмалку еден напаѓач.

Прв на списокот е белгискиот интернационалец од редовите на Челзи, Ромелу Лукаку, а веднаш до него е репрезентативецот на Мексико и резервен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Хавиер Хрнандез.

Аргентинскиот стучњак ја одобрил и најавената понуда која ќе биде испратена до шпанскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Роберто Солдадо, а последен на неговиот список е францускиот интернационалец од редовите на Квинс Парк Ренџерс, Лорик Реми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести