среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лукаку само полесно повреден

LUKAKU SAMO POLESNO POVREDEN

Поврзани вести

Марк Вилмотс, селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, откри повредата која младиот напаѓач, Ромелу Лукаку ја заработил на последниот пријателски натпревар против селекцијата на Тунис не е од посериозна природа и голема е веријатноста дека ќе биде во комбинација за првиот натпревар од групната фаза на престојниот Мундијал во Бразил.

“Ромелу чуствува болка кога оди. На прв поглед, не станува збор за некоја посериозна повреда. Таква информација добив и од репрезентативниот доктор на Белгија. За неколку дена ќе бидат направени дополнителни лекарски прегледи врз повредената нога. Ромелу ќе мора да паузира во следните неколку дена, мислам на пауза од 3-4 дена”, изјави Вилмотс.
Прв противник на Белгија во групната фаза е селекцијата на Алжир, а тој натпревар ќе биде одигран на 17 јуни во Бело Хоризонте.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести