петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Лукаку за 35 милиони евра продаден на Евертон

LUKAKU PRODADEN EVERTON

Последни вести

Раководните лица на англсикиот премиерлигаш Евертон го реализираа најскапиот трансфер во клупската историја откако за рекордни 35 милиони евра ги осигураа услугите на белгискиот интернационалец од редовите на Челзи, Ромелу Лукаку.

Младиот напаѓач пред неколку часа го потпиша понудениот 5-годишен договор кој му гарантира неделна заработувачка од 75 илјади фунти.

Репрезентативецот на Белгија и во минатата сезона го носеше дресот на Евертон, но како позајмен фудбалер, а на 31 натпревар, Лукаку постигна 15 погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести