четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Лукас да ги оправда потрошените 42 милиони евра

Paris Saint-Germain's Lucas Moura of Brazil controls the ball during their friendly soccer match against Lekhwiya in Doha

Последни вести

Иако пред една година, најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, потроши 42 мил. евра за да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец Лукас Моура, младиот играч за врска се уште ги оправдано големите очекувања на клупските челници.

Дека постои големо разочарување од ефектот на поранешниот фудбалер на Сао Пауло потврди и тренерот на ПСЖ, Лорен Блан.
“Ако постигнеше погодок на дерби пресметката против Олимпик од Марсеј тогаш немаше да збориме на оваа тема подолг временски период. За жал, Лукас не ја погоди противничката мрежа, но не одигра лош натпревар. Лукас мора да сфати дека има улога на напаѓач и мора да постигне погодок во таквата ситуација. Точно дека е млад, но игра за голем клуб и тука сите очекуваат брз напредок”, изјави тренерот на ПСЖ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести