сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Лукас Моура доби шанса само во резервниот список

LUKAS MOURA SANSA REZERVEN

Последни вести

Луис Филипе Сколари, селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил го соопшти и списокот со резервни фудбалери кои ќе ги стартуваат подготовките за престојниот Мундијал но ќе добијат шанса да настапат на истиот само доколку настане неокоја неочекувана повреда на претходно повиканите репрезентативци.

Шанса да бидат дел од резервниот список добија: Лукас Леива (Ливерпул), Аалан Кардец (Сао Пауло), Лукас Моура (ПСЖ), Рафиња (Баерн Минхен), Филипе Луиз (Атлетико Мадрид), Диего Кавалери (Флуминензе).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести