четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Лукашенко денеска во Белград

Лукашенко по доаѓањето во Белград ќе положи венец на Споменикот на непознатиот јунак на Авала, додека официјалните разговори ќе бидат одржани во четврток.

lukasenko

Поврзани вести

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко ќе допатува денеска во дводневна посета на Србија каде што ќе разговара со претседателот на Србија, Томислав Николиќ, а ќе бидат потпишани и повеќе договори.

Лукашенко по доаѓањето во Белград ќе положи венец на Споменикот на непознатиот јунак на Авала, додека официјалните разговори ќе бидат одржани во четврток.

Николиќ ќе му приреди свечен дочек на Лукашенко пред Палатата на Србија,а  потоа двајцата претседатели ќе имаат разговори во четири очи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести