вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Луковиќ останува во Куманово

Српскиот кошаркар во редовите на Куманово, Урош Луковиќ го продолжи договорот со својот клуб на уште една сезона.

Луковиќ го продолжи договорот со Куманово

Луковиќ го продолжи договорот со Куманово

Поврзани вести

Центарот на кумановчани е еден од најдобрите кошаркари во тимот, а покрај тоа што имаше понуди и од други клубови, сепак се реши да остане во Куманово.

Покрај Луковиќ, договорите со клубот ги обновија и Костоски, Мандиќ и Јаневски, а исто така, во тимот пристигна и Ентони Ли Инграм, кој во Куманово се врати по две години. Со овие потези, Куманово гради респектабилен тим кој ќе настапи во новиот Еврокуп на ФИБА.

Најчитани вести