четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Лута тетовка му ја скршила глава со лап топ на поранешниот сопруг

Со лап топ го нападнала поранешниот сопруг, па почнала да го гребе.

lap top race

Поврзани вести

Лута тетовка поранешниот сопруг го нападнала со лап топ.

Според информациите од портпаролот на тетовската полиција, Марјан Јосифовски вчера 48-годишниот З.Ѓ.   пријавил дека бил нападнат од поранешната сопруга, 52-годишнтата В.Ѓ. со која се уште живееле во иста куќа.

Повредениот раскажал дека додека тој работел на лап топот, В.Ѓ. почнала расправија со него, а во еден миг на гнев, го зела  лап топот и го удрила по глава, а потоа почнала да го гребе и да му се заканува по животот.

Јосифоски посочи дека  нападнатиот  побарал кривичен прогон за неговата поранешна сопруга.

В.Ѓ е повикана, разговарано е со неа и се расветлуваат сите поединости околу овој случај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести